nase stanice
loty hlava ax aport loty kozlik ax aport loty aport ax ohradka loty oba loty ax hlava

Asterix- "Ax"

Asterix, kterému neřekneme od malinka jinak než Ax je už starší pán. V mládí to byl obrovský letec a pro nás jako začátečníky s loveckým výcvikem bylo opravdu těžké, takový obrovský temperament kočírovat. Po druhém roce se naštěstí začal trochu klidnit a začal s námi hlavně lovit. S manželem jako střelcem se mnou jako s honcem. Učili sme se s ním a on hlavně učil nás. Nejen, že zvládl shánění v bažantnicích, naučil se ustalovat, hlásit na kachny, nosit parůžky a sám od sebe manželovi dělat při dosledech hlasitého oznamovače. Začala být radost s ním lovit. A stával se postupem času tím psem s velkým P. Psem, který člověka chápe, který ví vždy co má dělat. A který ukrátil mnohá trápení po chybených ranách. Ve svých dvou letech také odešel všestranné zkoušky. A stal se psem chovným. Ovšem díky jeho nevysvětlitelným zdravotním potížím byl na naši žádost z chovu vyřazen. Nyní ve svých skoro 7 letech se ale těší dobrému zdraví a kondici a to je pro nás to nejdůležitejší. Možná je člověku líto, že nebude mít po svém psu s velkým P následovníka, ale na druhou stranu, takového psa má člověk za život jen jednou. A srovnávat s ním jeho následovníka by nebylo fér.…

ax hon
cesky deutch english

JAGDTERIER

loty lezi

Odvážný a tvrdý, pracovitý a vytrvalý, vitální a temperamentní, spolehlivý, přátelský a dobře zvladatelný, není plachý ani agresivní.

MALÝ MÜNSTERLANDSKÝ OHAŘ

ax postoj

Malý münsterlandský ohař je inteligentní, poslušný a mírumilovný pes. Má pozitivní vztah k životu a nekomplikovanou a veselou povahu. Je to neúnavný a houževnatý pracovník, doma se však chová klidně.

"Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe." - Josh Billings

"Pes není zvíře, pes je přítel" - Axel Munthe

„Psi nejsou celým naším životem, ale díky nim je náš život úplný.“– Roger Caras

„Pes má krásu bez ješitnosti, sílu bez krutosti a lidské ctnosti bez lidských vad.“– George Gordon Byron

Pavlina Kuncova, CHS Vera-Venti, Všechlapy 70, 257 26