nase stanice
loty hlava ax aport loty kozlik ax aport loty aport ax ohradka loty oba loty ax hlava

Loty-zkoušky

Práci našich psů najdete na fotogalerii

ZN - 84b, KPZ, HZ, SVP - II.cena KZV - I.cena, PZ - vítěz zkoušek I.cena

Zkoušky

Loty skládala zkoušky vloh, zkoušky norování nováčků, podzimní zkoušky a zkoušky honičů

S naší Loty nenorujeme, při zkouškách nováčků šla jeden nácvik a poté o týden dýl zkoušky, které složila s plným počtem bodů.

Podzimní zkoušky byly jednou velkou tragedií.. Zkoušky se měly konat o dva týdny déle, bohužel je přehodili a tak to padlo přesně na konec Loty hárání. Na Loty se to dost podepsalo a byla jak urvaná ze řetězu. Při dohledávkách si to trošku protáhla o dvě louky? Do vody se ji v jejím stavu nechtělo vůbec.... Nakonec zkoušky složila ve II.ceně. Snad bude možnost je ještě opravit.

Honičské zkoušky byli super, Loty si předvedla práci na černé. Kdy odkazující sele chytila za ryj a držela v potoce. Ovšem druhý den díky paničky nezkušenosti jsme sešli dvakrát z barvy a tak sme spadli do II.ceny. Díky čemuž nám utekl i titul Diviačiar, ale jinak Loty pracovala moc hezky a na těchto zkouškách sem na ni byla moc pyšná. Diky 2 z barvy přišla i snížená známka z nosu tedy 3.

Praxe

Jelikož je v naší honitbě opravdu požehnaně černé zvěře, dančí i srnčí, tak nemá naše Loty nouzi o praci. Snad na každé procházce si má na čem prokázat stopu a hlasitost, bohužel nám loty hára v přelomu září a října a pak se snažíme dohánět zkoušky, takže jsme byli s Loty jen na pár naháňkách. Byli jsme pozváni jako hosti do honiteb Jankov, Třeboň a Arnoštovice. V těchto honitbách měla možnost se Loty připravit na lov u nás, kde jsou opravdu těžké a kopcovité terény a bohužel tu máme celkem dost umrtí našich psích kamarádů při naháňkách na černou zvěř. Loty je na černé zvěři celkem nekompromisní, hlásí štípe a při malých kusech jde na kontakt, tedy uvažujeme o pořízení ochranné vesty. Loty je ještě mladá fena a svou loveckou kariéru má ještě celou před sebou. Loty je nejspiš rozený honič, takže kde zvěř není, tam si jí ona prostě najde, jen o kus dál, proto sme jí pořídili GPS, většinou jsou její navraty okolo 15 minut, ale někdy to jsou i dvě hodiny, když se zapomene... Orientaci má Loty skvělou, ale vždy je lepší vědět kde je a že je živá... Děláme také aporty, i když tu není tolik drobné zvěře situace se lepší, a doufám, že brzy bude moct Loty svůj temperament ukojit i na kachnách...

Loty prase loty hon loty soulacka aport loty
Loty aport gps Loty nahanka gps

Proč jsme s Loty skládali zkoušky z canisterapie? Odpověď je celkem jednoduchá, už při pořizování nás odrazovali, že jagoš je šílenej pes, že se z ní zblázníme, že je to bezmozek a k dítěti vůbec. Ale ono se ukázalo, že je to trochu jinak. Sice je Loty pošuk, který utíká přes plot za kočkama, leze do výšek po stromech, je schopná pronásledovat prasata hodiny, ale i přesto miluje lidi, nikdy nebyla agresivní vůči člověku a pro našeho malého syna je skvělou chůvou a kamarádkou. Zkoušku z canisterapie jsme skládali celý týden u postižených dětí, kde Loty předvedla jaká je výhoda mít plno energie a milovat lidi. Dokazála přimět jinak uzavřené děti s ní komunikovat a navázat kontakt, který jinak navazují velmi obtížně. Ukázala mi, že ona to nevzdá a děti jsou pro ni láska - bez rozdílu věku, pohlaví i handikepu. Popravdě mě naše malá Calamity Jane, jak ji ze srandy říkáme, dokazála upřímně rozplakat. A kdo chce mít psa jako parťáka pro život, tak na lov, tak určitě takovou milou a bezkonfliktní povahu ocení. Protože i pes co loví může být nejlepší přítel.

Loty deti
cesky deutch english

JAGDTERIER

loty lezi

Odvážný a tvrdý, pracovitý a vytrvalý, vitální a temperamentní, spolehlivý, přátelský a dobře zvladatelný, není plachý ani agresivní.

MALÝ MÜNSTERLANDSKÝ OHAŘ

ax postoj

Malý münsterlandský ohař je inteligentní, poslušný a mírumilovný pes. Má pozitivní vztah k životu a nekomplikovanou a veselou povahu. Je to neúnavný a houževnatý pracovník, doma se však chová klidně.

"Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe." - Josh Billings

"Pes není zvíře, pes je přítel" - Axel Munthe

„Psi nejsou celým naším životem, ale díky nim je náš život úplný.“– Roger Caras

„Pes má krásu bez ješitnosti, sílu bez krutosti a lidské ctnosti bez lidských vad.“– George Gordon Byron

Pavlina Kuncova, CHS Vera-Venti, Všechlapy 70, 257 26